Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

Neškodíme životnému prostrediu

Máme partnerov v Bratislave a Čadci, kde si možete kúpiť sprej FLUID FILM AS R 400ml a objednať náš celý sortiment.

Kontakty v sekcii FAQ/Predajne - Predajne

 

Fluid Film v reálnom živote, fotka od nášho zákazníka.


Pred aplikáciou Fluid Film

pred aplikáciou


4 mesiace po aplikácii (bola menená brzdová hadička)

Po aplikacii Fluid Filmu


Úvod » Produkty pre domácnosti » Fluid Film Liquid A


        

Fluid Film Liquid A

rôzne balenia

 

Dostupnosť: Na sklade u externého dodávateľa
Číslo produktu: 005
EAN kód: 002
objem
bežná cena 19,50 EUR
iba na e-shope bez DPH: 14,33 EUR
iba na e-shope s DPH (20 %):
17,20 EUR

Hlavné oblasti použitia:

K povrchovej konzervácii polotovarov, náhradných dielov, meradiel a šablón, nástrojov pri vnútornom uložení resp.v balení, k vnútornej konzervácii prístrojov jemnej mechaniky, hydraulických zariadení, čerpadiel, menších hnacích ústrojenstiev. V prípade použitia produktu FLUID FILM Liquid A k povrchovej konzervácii menších sériovo vyrábaných prvkov, napr. sústružníckych výrobkov, ihiel, holiacich žiletiek, pri konzervácii vnútorných častí lán a káblov, ďalej pri vnútropodnikovej medzikonzervácií alebo pri dlhodobom uskladnení, kedy je chránený materiál dostatočne obalený ešte vrstvou utesňujúceho materiálu, je pri máčaní za studena výsledný film zbytočne silný. Pre túto aplikáciu by mali byť dielce ponorené do kúpeľa o teplote  40 ° - 70 °C, pričom čím vyššia teplota, tým jemnejší je výsledný film. Predmety zostávajú v kúpeli až do dosiahnutia jej teploty, pričom vzniká rovnomerný, veľmi jemný antikorózny povlak.

DRUH

Bezrozpúšťadlová, olejovitá náterová hmota s vysokým obsahom lanolínu a s kationickými zlúčeninami aktívnymi na rozhraní povrchov. Neobsahuje silikóny. Bez chuti a bez zápachu. Fyziologicky nezávadný.

FAREBNÝ ODTIEŇ

Transparentný.

POUŽITIE

Jednovrstvový antikorózny náter, určený hlavne pri opravách lodných balastových tankov, plávajúcich dokov, zariadení plávajúcich na mori a pod., kde je nutný kompromis medzi ekonomicky podmienenou spotrebou a ochranným účinkom. Pri konvenčnom spracovaní nástrekom, štetcom alebo valčekom ako opatrenie proti korózii na suché alebo vlhké, čisté alebo hrdzavé ploch, ktoré treba chrániť proti aj slanej vode a všetkým poveternostným vplyvom. Napúšťanie vnútorných častí lán.

VLASTNOSTI

- Pri aplikácii ako ochranný film bez obsahu rozpúšťadiel a fyziologicky nezávadný, neobsahuje silikóny,

- vyžaduje minimálnu prípravu povrchu,

- preniká hrdzou, odpudzuje vodu a tvorí maximálne odolnú antikoróznu ochranu,

- dobrá priľnavosť na vlhkých a suchých plochách,

- nedochádza k odparovaniu, praskaniu alebo vysychaniu ochranného filmu,

- nezmývateľný dažďom alebo vodou aj morskou, ale v prípade potreby ľahko odstrániteľný,

- možno nanášať náterom a všetkými ostatnými konvenčnými metódami,

- s vodou vytvára gél zabraňujúci potenciálnemu znečisteniu životného prostredia,

- rýchla možnosť použitia nádrže po aplikácii FLUID FILM Liquid A spĺňa normu MIL- Špec R - 21006 a MIL-C-16173 (vojenské špecifikácie USA).

TECHNICKÉ PARAMETRE

Špec. hmotnosť (ASTM D 1298) 0,92 kg/dm3.

Viskozita (Ford č. 4) 30-45 sekúnd pri 20°C.

Bod vzplanutia (ASTM D 92 - COC) nad 157°C.

Špec. vodivosť 10 -9 mho /cm pri 1 MHz.

Obsah pevných látok 100%.

BALENIE

Sudy á 208 l

Vedrá á 20 l

Plastová fľaša á 1 l

Všetko nevratné obaly

SKLADOVANIE

Obdobie: v pôvodnom balení - bez obmedzenia.

Teplota: bez obmedzenia.

KONZISTENCIA

Olejovitá.

APLIKÁCIA

Štetcom, valčekom, striekaním, polievaním, naplavovaním, namáčaním.

Účinnosť ochranného systému je rozhodujúcim spôsobom závislá okrem iného od hrúbky jeho vrstvy. Treba ju voliť s ohľadom na dané zaťaženie a dĺžku použitia u daného objektu. Pri nanášaní polievaním u nádrží s vodným balastom odporúčame menovitú hrúbku nánosu cez 500 µm (spotreba 0,5 l/m2), ktorý pri pórovitom a drsnom stave starej nádrže pohltí existujúcu hrdzu. U väčších objektov je vhodné využiť poradenstvo našich technických služieb.

PRÍPRAVA

FLUID FILM Liquid A je možné používať ako rozpúšťadlo hrdze a zároveň ako ochranný prostriedok proti korózii. Z dôvodu efektívnosti však odporúčame odstrániť uvoľnené nečistoty, ako je hrdza a staré časti náteru, zmytím pomocou vysokého tlaku (aj morskou vodou). Pred nanášaním by tiež mali byť odstránené usadeniny z dna nádrže. Povrch môže byť vlhký, ale musí byť zbavený povrchovej vody.

ODSTÁNENIE NÁTERU

Čisto mechanicky zotretím pomocou nasiakavého materiálu, ďalej horúcou vodou, parou, rozpúšťadlami alebo alkalickými čistiacimi prostriedkami.

BEZPEČNOSTNÉ POKYNY

Zváranie a používanie plameňa

1. Podľa všeobecne platných nariadení je nutné zaistiť, aby sa v nádržiach nenachádzali žiadne výbušné zmesi pár a vzduchu, resp. plynov a vzduchu.

2. Vrstva materiálu FLUID FILM Liquid A nie je z hľadiska možnej explózie nebezpečná. U hrubších povlakov však pri zváraní alebo používaní plameňa hrozí nebezpečenstvo požiaru. V takýchto prípadoch je nutné povlak odstrániť handrou, drevenými, gumenými alebo plastovými stierkami z priestoru v okruhu min. 1,25m od miesta alebo línie, kde majú byť práce za horúca vykonávané. Je potrebné sa vyhnúť použitiu prostriedkov rozpúšťajúcich FLUID FILM Liquid A, pretože u takých rozpúšťadiel je spravidla nebezpečenstvo výbuchu.

Pri aplikácii striekaním, štetcom alebo valčekom dodržiavajte bezpečnostné predpisy ako u minerálnych olejov.

OCHRANA PRI PRÁCI

Pri aplikácii FLUID FILMU Liquid A sa odporúča gumou impregnovaný ochranný odev a gumené čižmy. Pre ochranu dýchania použite masku proti prachu.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.


Varianty tohto výrobku

Obrázok:
Číslo produktu / Názov tovaru:
 
Cena:
Tlaková zásobníková pištoľ
012
Tlaková zásobníková pištoľ
iba na e-shope 149,00 EUR
Fluid Film Gel WRN-EP 20l
020
Fluid Film Gel WRN-EP 20l
iba na e-shope 313,00 EUR