1. Úvod
  2. FAQ/Predajne
  3. Časté otázky
Otázky a odpovede

Ako sa chová FLUID FILM na snehových zariadeniach?

FLUID FILM zabráni prilepeniu snehu na snehové frézy, lopaty na sneh, sane, atď a tiež ochráni zámky pred zamrznutím. Pracuje v mínusových podmienkach. Aplikácia môže byť potrebná pred každým použitím.

 

Ako sa FLUID FILM chová na motocyklových reťaziach?

Vďaka bezrozpúšťadlovej konzistencii je FLUID FILM univerzálny na mazanie reťazí. Nastriekajte FLUID FILM priamo na reťaz a prebytok zotrite čistou handričkou. FLUID FILM postúpi do všetkých častí a poskytne dlhotrvajúce mazanie a ochranu pred koróziou. Tiež je výborný na bicyklové reťaze.

 

Môžem použiť FLUID FILM na strelných zbraniach?

Áno. Nastriekajte FLUID FILM na suchú a čistú tkaninu, votrite do kovového povrchu, ako by ste vtierali lesk alebo vosk. Nezanechá odtlačky prstov ani nezmodrá. Lanolínový základ FLUID FILMu bude pôsobiť aj ako kondicionér na drevenej pažbe. FLUID FILM vydrží v extrémnych podmienkach.

 

Mám galón FLUID FILMu a chcem ho zriediť. Ako to mám urobiť?

Prvé odporúčanie je dôkladne premiešať produkt. FLUID FILM je tixotropný, a v pokoji zhustne. Dosiahnutie izbovej teploty produktu tiež pomôže. Ak ho chcete zriediť, tak primiešajte malé množstvo rastlinného oleja do produktu až do dosiahnutia požadovanej konzistencie. Po zriedení sa neodporúča FLUID FILM aplikovať postrekovačom čerpadlového typu. Pre správnu aplikáciu sa odporúča bezvzduchové striekacie zariadenie (airless) minimálne pri cca 138 barov, alebo tlakové pištole 6-8 barov.

 

Vysuší sa FLUID FILM?

Nie. FLUID FILM je výrobok na základe lanolínu neobsahujúci žiadne rozpúšťadlá. Preto sa neodparí ani z povrchu nevyschne. FLUID FILM zanechá mokrý, nevysýchajúci film, ktorý bude poskytovať dlhodobú ochranu proti korózii na všetkých kovoch a vynikajúce mazanie všetkých pohyblivých častí.

 

Zabráni FLUID FILM prilepovaniu trávy na kosačku?

Mokrá tráva sa prichytí na takmer akomkoľvek povrchu. Použitie FLUID FILMu zabráni výskytu korózie a zlepší odstraňovanie prichytenej trávy.

 

Čo môžem použiť na striekanie FLUID FILMu v tekutej forme? Bude fungovať ručný postrekovač?

Nie najúčinnejší spôsob, ako aplikovať FLUID FILM v tekutej forme je s použitím štandardného airless zariadenia pre striekanie farby. Airless postrekovače pracujú pod vysokým tlakom, obvykle medzi 100 - 240 litrov za minútu, ktorým rozprašujú farby do malých kvapôčok, a ženú ich smerom k požadovanému povrchu. Odporúčame minimálne okolo 138 litrov za minútu. Aplikovaný v hrúbke filmu 3-4 mikrónov postačí asi na 30,7 m2 z 5 litrov prostriedku. Odporúčame striekacie hroty s číslami od 515 -517 (na farby s olejovým základom) pre najlepšie rozprášenie.

 

Čo odlišuje FLUID FILM od konkurencie?

Pričom väčšina produktov obsahuje medzi sedemdesiat až deväťdesiat percent rozpúšťadiel, FLUID FILM neobsahuje žiadne, okrem svojej pohonnej látky (týka sa iba spreja), čo prináša dlhotrvajúce mazanie a ochranu. Bez rozpúšťadiel, FLUID FILM nevyprchá ani sa nestane lepkavým alebo gumovým čo mu umožňuje migrovať do ďalších oblastí pre mazanie alebo ochranu. Vďaka svojej jedinečnej lanolínovej základni sa FLUID FILM skutočne zapustí do pórov kovu, odoláva zmytiu a nedovolí vlhkosti ani kyslíku dostať sa na základ materiálu. Bez obsahu rozpúšťadiel, FLUID FILM je predurčený na mnohé aplikácie, kde by sa s rozpúšťadlovými výrobkami ani neuvažovalo.

Všestranné použitie Fluid Film

Ani láska nemusí zhrdzavieť hoci časom kov proste koroduje..

Ochrana podvozku auta postup (angličtina)
Perma Film (nemčina)

Naši významní zákazníci:

MSM Martin s.r.o.Enpay logoPerfect Colour s.r.o.Autoservis ŠtefankoKontakt na predajcuZVS

ZVS
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk